Duszniki Zdrój

Poniżej przedstawiamy najważniejsze atrakcje
uzdrowiska Duszniki Zdrój 

Atrakcje: Duszniki Zdrój

Mapka największych atrakcji w uzdrowisku Duszniki Zdrój i jego okolicach. 
Zaznaczone są miejsca na pieszą wycieczkę po Dusznikach Zdroju oraz ciekawe atrakcje w niedalekiej odległości od uzdrowiska. 

Muzeum Papiernictwa- Duszniki Zdrój

Jedyny taki w Polsce zabytek techniki. Czerpalnia papieru z warsztatami dla zwiedzających. W dusznickim młynie papierniczym wciąż wyrabia się papier. Papiernicy – tak samo jak ich poprzednicy przez ponad cztery wieki – zanurzają sita w kadzi i odciskają zaczerpniętą warstwę masy papierniczej na chłonącej wodę przekładce. Tak powstaje każdy pojedynczy arkusz. Zwiedzając muzeum na żywo zobaczysz więc, jak wytwarza się papier metodą znaną od średniowiecza. Co więcej – uczestnicząc w warsztatach, samodzielnie wyczerpiesz swoją kartkę. Możesz także wziąć udział w innych praktycznych zajęciach rozwijających kreatywność, oczywiście z wykorzystaniem papieru.

Pijalnia Wód Mineralnych - Duszniki Zdrój

Pijalnia Wód Mineralnych przyciąga kuracjuszy bogatą ofertą leczniczych wód mineralnych Pieniawa Chopina, Jan Kazimierz, Zdrój Zimny i Agata. Obok Pijalni wód znajduje się źródełko wody mineralnej “Pieniawa Chopina” o temperaturze 18 st. Wody wydobywane są z pięciu źródeł:

Pijalnia Wód Mineralnych Duszniki Zdrój
Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju

Dworek im. Fryderyka Chopina

Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju (Dworek Chopina) został wybudowany w ramach akcji kulturalnej zainicjowanej przez króla Prus - Fryderyka II. Koncertował w nim w 1826 roku Fryderyk Chopin. Dworek znajduje się w centrum Parku Zdrojowego w Dusznikach-Zdroju. Jest to miejsce Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich, które odbywają się w pierwszej połowie sierpnia już od ponad sześćdziesięciu lat. Tym sposobem to najstarszy, nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, jak również najstarszy polski festiwal muzyczny.

Zobacz nasze Apartamenty

Apartamenty w Dusznikach Zdroju.

Zobacz Park Zdrojowy w Dusznikach Zdroju

Zobacz inne Atrakcje w Dusznikach Zdroju

Duszniki Tauron Arena

Zieleniec Ski Arena

Kolorowa Fontanna

Torfowisko pod Zieleńcem

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.