Polanica Zdrój

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na pytania:
Co warto zobaczyć w Polanicy Zdrój?
Jakie są atrakcje Polanicy Zdrój?

Atrakcje Polanicy Zdrój

Na poniższej mapce zaznaczyliśmy największe atrakcje jakie czekają gości Polanicy Zdrój. 
Są to zarówno ciekawe miejsca na terenie uzdrowiska jak i warte zobaczenia punkty widokowe znajdują się w okolicy Polanicy Zdrój. Wszystkie zaznaczone miejsca są dostępne w ramach pieszego spaceru.

119021149_1573945119474860_6197473466769692077_n

Park Zdrojowy - Polanica Zdrój

Jest to jeden z najpiękniejszych parków w polskich uzdrowiskach. Park przeszedł kompleksową modernizację w latach 2010-2011. Obecnie jest niewątpliwie największą atrakcję Polanicy. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju w 1991 roku został wpisany do rejestru zabytków i podlega ochronie prawnej . Na terenie Parku znajdują się m.in. elementy małej architektury oraz urządzono punkty widokowe. Cały Park Zdrojowy składa się z następujących części:

Pijalnia Wód Mineralnych - Wielka Pieniawa

Wielka Pieniawa to obok Pieniawy Józefa obecnie najstarsze polanickie źródło - woda pozyskiwana jest tu z odwiertu dokonanego ponad sto lat temu! Czerpana jest z głębokości 34,6 m w Polanicy-Zdroju. Jej skład ilościowy i jakościowy jest bardzo stabilny - od wieku zachowuje ona niezmiennie wysoką formę! To właśnie Wielką Pieniawą raczą się kuracjusze Polany- Zdrój. Warto zapamiętać, że w odróżnieniu od pozostałych źródeł, Wielka Pieniawa należy do samo wypływów artezyjskich. Oznacza to, że do jej wydobycia nie potrzeba żadnych pomp, gdyż woda wypływa na powierzchnię pod własnym ciśnieniem!
Woda z Pijalni Wód Mineralnych "Wielka Pieniawa" ma następujące wskazania lecznicze:

Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa
Rzeźba Niedzwiedzia Park Leśny

Rzeźba Niedźwiedzia

Polanicki Niedźwiadek to betonowa rzeźba, która wyznacza najdalszy zasięg lądolodu skandynawskiego na terenie Ziemi Kłodzkiej. Zlodowacenie południowopolskie, mające miejsce 730 - 430 tys. lat temu, składało się z trzech mniejszych zlodowaceń. Podczas drugiego z nich (zlodowacenia Sanu I) lądolód objął swym zasięgiem niemal całe terytorium Polski. W 1910 roku niemieccy glacjolodzy zbadali, że lądolód znalazł oparcie na wysokości obecnej Polanicy-Zdrój. Granicę lodowej masy upamiętnia betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego, posadowiona na podbudowie z torfu wulkanicznego i piaskowych głazów.

Zobacz nasze Apartamenty

Apartamenty z widokiem na Park Leśny w Polanicy Zdrój.

Oglądaj atrakcje Polanicy Zdrój

Zobacz inne Atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej

Szczeliniec Wielki

Zieleniec

Błędne Skały

Twierdza Kłodzko

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.